Botetourt County middle schools have announced the following honor rolls for the third nine-weeks:

CENTRAL ACADEMY

A Honor Roll

EIGHTH GRADE: Evan Akers, Hunter Barrett, Caleb Bennington, Ryan Borer, Jackson Butler, Delaney Dennis, Kathryn Dudley, Shannon Filer, Diamond Fitzgerald, Kye Gonino, Rachael Hix, Eleanor Holter, Savanna Johnson, Andrew Lawhorne, Myla Lester, Morgan Marshall, Dillon Minnix, Leah Misicko, Riley Potter, Gabriel Sebastino, Jacob VanNess, Kylie Vest, Elias Wentworth, Sydney Wilson

SEVENTH GRADE: Cadence Akers, Mark Allison, Benjamin Bailey, Olivia Barkett, Kendall Bennington, Craig Bowyer, Michael Brown, Rachel Buchanan, Patrick Clevenger, Tanner Dillow, Rachel Edwards, Isabella Erber, Victoria Erber, Emma Fleming, Dakota Gilliam, Austyn Gregory, Lauren Griffin, Olivia Griffin, Dalton Hall, Sarah Hamblin, Rachel Harless, Reagan Harris, Emma Hubbard, Holly Hylton, William Johnson III, Kell Kirtley, Sofia Kryder, Tanner Lovern, Sarah Lucas, Tatum Martin, Laura McNamara, Janiah Merchant, Bailey Mines, Chase Minnix, Jadyn Murry, Kayla Myers, Madelyn Newell, Jadyn Rock, Seth Spickard, Nathan St. Clair, Julia Starkey, Julianna Stephenson, Haley Vanover, James Voight, Lucas Waid, Alyssa Kate Wallace, Jonas Wilkes, Ella Wright, Chelsea Zicafoose

SIXTH GRADE: David Aaron, Johnathan Austin, Landon Barger, Samuel Bell, Grace Bolton, Rachael Crowder, Alex Eastman, Andrew Fowler, Emma Francis, Ethan Frank, Isabella Gilliland, Benjamin Gross, Hannah Hall, Baleigh Hedrick, Abigail Hildebrand, Justin Hill, Georgia Honts, Landen Hosey, Clair Humphreys, Joshua Krepps, Briar Marsh, Zeb Martin, Levi Miller, Brian Moran, Haleigh Oberg, Jenna Pugh, Alexandria Trout, Tim Wilson, Samuel Worsley, Madison Yount

A-B Honor Roll

8th Grade, Taylor Albers, Jacob Alderson, Kayla Alford, Daniel Anderson, Jonathan Anderson, McKenzie Baker, Brody Beckner, Isaac Bell, Anthony Booze, Adam Bridges, Logan Broughman, Warren Carlough, Logan Craighead, Caleb Crawford, Jenna Creasy, Hayden Delaney, Ronald Dodd, Zackary Entsminger, John Fedor III, Ambrosia Garrett, Matthew Gentry, Olivia Goodman, Kelsi Hammons, Gracie Harlow, Johanna Jamison, Miranda Kirtley, Letitia Lang, Addison McCaleb, Haley Meadows, Johnathon Meadows, Aden Moore, Bradley Moran, Meredith Moran, Kelsie Morris, Tabitha Phillips, Ella Polumbo, Grayson Preece, Logan Roop, Ainsley Simmons, Mason Stewart, Olivia Thacker, Parker Thompson, Brooke Vanderveer, Sophie Wagner, William Westergren, Elias Whitt, Calvin Wilhelm, Wyatt Wilhelm, Avery Word, ,

SEVENTH GRADE: Carlee Bennett, Timothy Bolton, Faith Brandt, Kolby Bryant, Alexis Cecil, Robert Chapman, Jerome Coleman, Chase Cuddy, Bailey Daniels, Michael Draper, Nathan Etzler, Karlee Eubank, Hannah Falls, Hunter Forbes, Andrew Fox, Iain Graff, Skylur Haynes, Michaela Hedrick, Reagan Hester, Haleigh Horan, Vaden Hurt, Sara Kelley, Sydney Lorman, Branden Maydian, Lillian McClung, Ryley McKinney, Silas Miller, William Murray, Trinity Patterson, Zoie Reece, Cameron Rodgers, Josef Schroeder, Carmen Sheppard, Camden Staton, Amelia Waddell, Matthew Walker, William Webb, Christopher Wenk, Rachel Zerumsky

SIXTH GRADE: MacKenzie Alford, Hunter Altizer, Heath Andrews, Leiloni Archie, Brandon Barger, Adam Barr, Timothy Bennett, Jacob Benson, April Bora, Malorie Brogan, Jillian Broughman, Alexander Burnette, Alex Campbell, Aiden Carlough, Conner Church, Canaan Clark, Blayze Coffey, Colin Cook, Jacob Deacon, Sheldon Dimmick, Haley Forbes, Jasmine Forest, Shanandoah Forson, Alyssa Grimes, Haylee Harris, Wyatt Hartman, Natalie Haynes, Abagail Hostetter, Mary Hoye, Marlayna Hubbard, Natalie Hughes, Eli Johnson, Kaylee Johnson, Michael Jorgensen, Lacey Kessler, Kaycee Kincaid, Aidan Kovar, Lisette Lane, Jaelynn Lash, Savannah Laucher, John Laughridge, Emma Lester, James Lewis, Jesse Lewis, Jarred Lutz, Abigayle Lynch, Emma Mattox, Alexis McCullough, Bronwyn Mixon, Madison Moock, Nathaniel Park, Abigail Poling, Maddox Potter, Landen Prease, Levi Rock, Michael Scherrep, Seth Shelton, Dominic Southall, Victoria Webb, Bret Weidman, Lydia Yopp

READ MOUNTAIN

A HONOR ROLL

EIGHTH GRADE: Alexis Amos, Eduardo Argueta Pineda, Emily Barton, Chloe Beasley, Hayley Beckner, Nathan Bellamy, Siera Blake, Cole Bowyer, Carsen Brake, Logan Bramblett, Audrey Butler, Hattie Butler, Alyson Cox, Cooper Dehr, Hailey Deter, Lauren Duff, Andrew Estep, Reagan Estrada, Chappell Eure, Kylie Evans, Jamison Foley, Ethan Fouch, Samuel Francis, Taylor French, Leah Germain, Kaylee Golder, Arun Hajra, Reagan Hall, Jacob Hodnett, Trevor Howell, Hannah Huard, Parker Hudson, Brielle Jackson, Evan Jennings, Clara Johnston, Trystan Layman, XiXi Luo, Brandon Marley, Cora Martin, Sarah Moore, Dyson Moyer, Briana Myers, Jonathan Neighbors, Jake Oesterreich, Matthew Oliver, Stephen-Patrick Overstreet, Lynn Park, Samuel Peery, Gabrielle Pickle, Allison Pully, Halle Reese, Austin Rhea, Alana Roberts, Nathanael Rose, Caleb Snyder, Madelynn Sprouse, Kierstyn Stanley, Riley Tetreault, Zachary Van Curen, Garrett Wade, Rachel Wareham, Garrett Westervelt, Annelise Wolfe, , ,

SEVENTH GRADE: Nicholas Young, Simon Acker, Austin Amiss, Nina Appicello, Lindsey Boone, Carl Booth, Ashton Bramblett, Anya Bratic, Ava Brumfield, Kaitlin Burks, Hailey Cantrell, Hanna Carter, Lena Chandler, Andrew Claterbaugh, Ryan Cooper, Samuel Crane, Zachary Crawford, Katherine Cross, Samir Davidov, Hannah Davis, Joshua Deaner, Anna Dewease, Aidan Dietrich, Hannah Dillon, Hunter Dillon, Claire Dozier, Ellie Dunbar, Brenna Elmore, Isaac Fitzwater, Keely Fouch, Caleb Franklin, Anna Frittman, Connor Fuhrman, Evan Gates, Darden Goode, Luke Griffin, Taylor Gunter, Bryson Harvey, Alaina Hawkins, Andres Hernandez, Kaleigh Horan, Clay Houston, Camille Humbert, Joseph Isaacs, Charles Isbel, Mikel Johnson, Rylee Johnson, Rhyann Jones, Allison Kirby, Jacob Koffman, Maxim Krimski, Cyrus LeNoir, Elizabeth Leonard, James Lively, Madeline Malue, Micah McClure, Jada Morgan, Gabrielle Mullins, Harmony Musser, Faith Overbay, Harper Pace, Olivia Perrine, Cadence Peters, Mackenzie Phillips, Brianna Pigeon, Harriet Polinsky, Nathaniel Prince, Abigail Rice, Jackson Rivenbark, Isabella Roberts, Erik Rosine, Aidan Rothwell, Riley Rothwell, Zachary Ruhlman, Katherine Ryan, Cole Salvi, Dylan Salvi, Conner Shiflett, Makena Shupe, Brogan Shutts, Ryan Slate, Allyson Spangler, Jamie Spangler, Evan Sykes, Marcus Thomas, Olivia Turner, Eli Updike, Trent Updike, Max Vaughn, Sydney Vokus, Phillip Waff, Kellin White, David Wickline, Brianna Wissemann, Kailin Witt, Angelina Zeidan, Courtney Zerrilla

SIXTH GRADE: Lex Baker, Emily Bess, Kara Booth, Karley Burks, Annabelle Byrd, Molly Caldwell, Jonah Clark, Olivia Cook, Jackson Crawford, Casey Cunningham, Mia D’Arpa, Griffin Davidson, Maya Dorra, Reagan Dorsey, Conner Ferguson, Benjamin Ferrell, Darby Fouch, Baylee Franklin, Andrew Gilbert, Breanna Gill, Josie Gore, Hatlyn Haggerty, Ashton Harper, Karli Heffelfinger, Tyler Heptinstall, Clythee Herbst, Annabelle Herron, Andrew Honaker, Tyler Howell, Katherine Ingle, Anya Justice, Anna Keith, Jesse Knight, Kaidyn Lewis, Nancy Maclachlan, Joseph Manello, Alexis Martin, Jackson Martin, Austin Mason, Aidan Mayhue, John McDaniel, Declan McNaron, Tyler Meade, Harrison Meador, Kirin Miller, Falan Peters, Lyndsay Prillaman, Taylor Ray, Seth Richards, Deanna Royal, Matthew Scher, Grayson Schnarwyler-Harold, Connor Sigmon, Carter Smith, Jackson Smith, Nora Spickard, Austin Stanley, Ryan Steger, Cole Stelter, Lauren Uotinen, Kayla Walker, Spencer Wilkinson

A-B HONOR ROLL

EIGHTH GRADE: Victoria Aesy, Andres Arellano, Kyle Arnholt, Jacob Ballard, Briana Barnett, Noah Bowen, Jake Braun, Kevin Buchanan, Zoe Cashion, Zayda Ceballos, Alexandra Cinquemani, Aubrey Clark, Pierce Claud, Kaitlin Clevinger, Jordan Coffey, Daylon Compton, Madalyn Cook, Allison Coombe, Madeline Coon, Brennan Corell, Bryce Craft, Joshua Davidick, Jayden Edgell, Seth Fletcher, Jared Foutz, Charles Frittman, Desiree Gallimore, Trebor Gibson, Jenna Goode, Colton Graybill, Abbey Green, Ryan Greenway, Hazel Haggerty, Anna Harris, Gracyn Herbst, Sofia Hernandez, James Hodges, Jillian Holcomb, Brooklyn Hornback, Claire Hufton, Nikita Inamdar, Alexis Jones, Nathan Kestner, Devin Kiger, Kirsten Leavens, Brianna LeBlanc, MaKaila Martin, Dylan Merchant-Blankenship, Emma Mitchell, Mary Morejon, Kaitlyn Mosdell, Madison Mullins, Nathan Mundy, Olivia Ocorr, Carson Peggins, Colston Powers, Jacob Powers, Samantha Pully, Michael Rago, Sophie Rakes, Hunter Rice, Luke Richards, Jala Saunders, Balor Schnarwyler-Harold, Larry Sharp, Noah Shephard, Kaeleigh Shutts, Joshua Simmons, Aiden Smith, Arin Sparks, Hannah Spence, Angel Swain, Olivia Swortzel, Jacob Vance, Cassidy Vaughn, Dylan Wade, Sarah Wade, Megan Wilson, Madelyn Witt, Ainsley Wood

SEVENTH GRADE: Zina Al-Rekabi, Courtney Amos, Paris Argabright, Ja’Shayla Blake, Benjamin Blankenship, Alexis Bonhotel, Alexandria Breeden, Madison Carroll, Jessie Cassell, Preston Conner, Madelyn Cothran, Trinity Craft, Casey Curran, Tessa Dalton, Darson Daughtridge, Wyatt Duckworth, Caleb Dunn, Caroline Edmondson, Isabelle Fletcher, Kyle Flinchum, Alan Gallimore, Tyler Gallimore, Julia Garber, Alek Goodman, Arissa Graham, Sophia Graham, Emma Hall, Dillon Hambrick, Susannah Harris, Sydney Harris, Bryce Harrison, Jacob Hazelwood, Theodore Hickman, Alison Hinkley, Faira Horne, Nolan Humphreys, Aiden Jones, Connor Jones, Sydney Jones, Brian Kestner, Dylan Knick, Beau Koloda, Samuel Lancaster, Jacob Lewis, Kylee Lucas, Anthony Martin, Riley Matutina, Anna McCraw, Michael McCray, Leah Meacham, Yamile Moctezuma, Grace Montgomery, Rachel Morrison, William Murphy, Mya Murrell, Madison Myers, Tyler Newsome, Emily Nolan, Weston Osborne, Alexis Paivanas, Kathryn Parker, Chase Peery, Allison Perkey, Jacob Prince, Andrew Quesenberry, Patrick Rakes, Conner Redwine, Miya Roberts, Arianna Sanchez, Cole Sarver, Sidney Saunders, George Schreier, Anida Sejtanic, Colin Sell, Maceyn Sells, Todd Shrewsbury, Gianna Sloan-Lebron, Colin Stewart, Sean Thomas, Jacob Thornhill, Jordan Thornhill, Kalyssa Tice, Conner Tilley, Samantha Trent, Alexis Turner, Braylee Ulrich, Anthony Varner, Christopher Waligora-Bradford, Marina Walkup, Sydney Whorley, Michael Williams, Tristyn Woods

SIXTH GRADE: Serenity Almeida, Robert Anderson, Zeeza Avis, Nathan Badgley, Betty Barbour, Christian Bard, Alyce Barnett, Hannah Barrett, Brie Beddingfield, Aidan Bell, Kousso Bennett, Kaley Blevins, Cadyn Bowles, Ethan Brooks, Davey Cahoon, Erica Campbell, Olivia Campbell, Ethan Carr, Andrew Carter, Raegan Carter, Jacob Cassell, Samantha Clarke, Jacklyn Corl, Keith Cox, Kendall Crawford, Hayden Crouse, Tripp Cullop, Madison Daniel, Aiden Deese, Alexander Doherty, Charles Elmore, Brianna Fieschel, Rendyn Frate, Cristian George, Leonard Goad, Emily Graves, Samara Hambrick-King, Grayson Hatter, Hannah Heller, William Hopkins, Carter Hudson, Andrew Jamieson, Fred Jennings, Cassie Johnson, Dawson Johnson, Grayson Koloda, Talicee Landes, Noah Leonard, Jacob MacMackin, Joshua Martin, Zachary Mason, Alexis Meadows, Myles Miller, Drew Morris, Aric Nolen, Aiden O’Quinn, Luke Overbay, Dalton Oxley, Kassidy Paige, Nathan Patterson, Jacob Peters, Ashley Pinkham, Jennifer Pressley, Zachary Puckette, Morgan Rago, Michele Ralston, Mikayla Redden, Adalyn Relf, Lillian Roberts, Kayla Roper, Ryleigh Rothert, Rylee Rugg, Irelin Ruppel, Carl Saunders, Michael Schwallenberg, Mary Scott, Allison Sheets, Joshua Shephard, Jacob Simms, Marcus Slaughter, Emily Snyder, Parker Snyder, Jaida Soyars, Bryson Spangler, Emma Taylor, Ethan Taylor, Dylan Walker, Elise Walker, Gabriella Walker, Parker Weaver, Noah Weeks, Autumn Williams, Hayden Witt, Jackson Wolfe, Jonathan Wood, Leeanne Wood