Botetourt County high schools have announced the following honor rolls for the fourth nine-weeks period:

 

James River
A Honor Roll

Seniors: Delaney Alls, Kylie Angel, Shareika Begley, Jacob Crawford, Madeline Cummings, Ashley Denney, Madison Elliott, Sydney Gordon, Blair Grim, Jessica Gross, Eva Grumbine, Andrew Harless, Hollie Hill, Landen Horton, Benjamin Johnson, Sarah Jones, James Leftwich, Austin Metz, Tyler Mundy, Phoenix O’Neil, Lauren Ogle, Amanda Pahl, Karli Schott, Taylor Stevens, Benjamin Woody

JUNIORS: Marcella Allison, Olivia Baker, Tyler Brown, Brittany Crawford, Brianna Dunbar, Marissa Falls, Brycen Ford, William Fowler, Olivia Gilliam, Cameron Hall, Tara Malloy, Luke Martin, Kaitlyn McClung, Audrey Nester, Benjamin Peterson, Dalton Simmons, Montana Snavely, Josie Spangler, Bradford Stephenson, Meagan Thornhill, Erik Tolley, Abigale Wentworth, Lindsey Wiegand

SOPHOMORES: Jeremiah Albert, Melina Allison, Catherine Amos, Brianna Baldwin, MacKenzie Blake, Fallon Bursey, Emma Butler, Lillian Clevenger, River Clonch, Christopher DeHaven, John Etzler, Jonathan Harris, Megan Hill, Daniel Holter, Logan Honts, Olivia Hoye, Lianna Janney, Ethan Johnson, Tessa Jones, Hayden Kay, Kaitlyn Keith, Josey Lackey, Bailey Marshall, Randall McGee, Rachel Moore, Colleen Peery, Jessica Rocha, Madeline Smith, Tyler St. Clair, Nicholas Tucker, Karl Voight, Landyn White, Ethan Whitt, Katelyn Wiley, Hannah Wright

FRESHMEN: Kevin Austin, Adaline Bisese, Morgan Bratton, Jonathan Church, Megan Cox, Sierra Dean, Lily Dorsett, Kaylene Elliott, Cheyanne Forson, Caroline Gross, Courtney Harless, Owen Krisnitski, Thomas Laughridge, Grace Lawson, Jessica Link, Andrew Lucas, Matthew Martin, Grace Montgomery, Brooke Moran, Olivia Murry, Autumn Nester, Krista Ronk, Mackenzie Seebo, Hunter Sluss, Cade Stanley, Kara Surgeon, Kevin Theimer, Jack Voight, Anne-Michael Westland, Kelsey Williamson, Gabriel Worsley

A-B Honor Roll

Seniors: Hope Aaron, Elijah Austin, Forest Austin, Morgan Barber, Dalton Bellamy, Corbin Brinkley, Nathaniel Brinkley, Alyssa Brion, Jacob Brown, Sydnee Cook, Caleb Craft, Davis Fenster, Ciera Foley, Rebecca Hall, Shaun Hammond, Luke Harman, Sarah Harris, Taylor Hart, James Hickok, Kaitlyn Johnson, Riley Marshall, Joeli Martin, Madison McDaniel, Glenn Murray, Jordan Murray, Jonathan Perry, Olivia Simmons, Dylan Snead, Mason Sowers, Taylore Sydnor, Kathryn Upson, Lacey Vaught, Logan Vinson, Donta Wright

JUNIORS: Alicia Austin, Jack Bailey, Linsey Bailey, Ashley Britt, Joshua Bryant, Darious Cheatwood, Melaina Church, Jennifer Clark, Allena Curtis, Kristen Dyer, Brooklyn Ford, Alexis Haynes, Kyle Hayslett, Jacob Hill, Jarrod Hix, Dietrich Jamison, Hannah Jordan, Rachel Kickuth, Trenton Lester, Tyler Lester, Kaitlyn McCormick, Tyler Meadows, Noel Preece, Benjamin Rakes, Tyller Roney, Brant Ryan, Makayla Saville, Susan Schulz, Kaitlin Simmons, Morgan Stevens, Henry Stump, Hunter Switzer, Lydia Sydnor, Skyler Taube, Michaela Tolley, Jacob Wagner, Dominique White, Jasmine White, Kerrie Wiley, Thomas Wilhelm, Madison Wrenn

SOPHOMORES: Erin Betz, Brandon Bolton, Jeffrey Bower, Morgan Bryan, Luke Bryant, Zacary Cahoon, Cassidy Campbell, Cory Carson, Dustyn Cash, Drake Castro, Brooke Cuddy, Grace Dye, Shane Edmonds, Rachel Epperly, Anthony Etzler, Halee Guentzel, Jeffrey Haga, Ian Hester, Nicholas Hickman, Cameron Hildebrand, Meaghan Hix, Dillon Hoback, Coulter Hodges, Jack Hutchens, Isaac Krepps, Sarah Lam, Cody Liptrap, Jackson Mabe, Wyatt Mabe, Alyson McCullough, Anastasia Meadows, Evelyn Melvin, William Miller, Sydney Newcomb, Nicholas Nicely, Dakota Peery, Erin Peery, Owen Perdue, Elizabeth Rice, Mallory Rowe, Emily Sink, Hannah Slusser, Kyle Upson, Erin Walker

FRESHMEN: Emily Barnes, Jacob Berry, Madison Brogan, Caleb Bryant, Ethan Bryant, Jared Campbell, Logan Craft, Blake Curtis, Kjersten DeHaven, Bethany Flint, Jacob Fowler, Lauren Fox, Kyla Jamison, Charles Johns, Forest Kay, Gabriella Layne, Lakota Lucado, Iain MacFarlane, Madison MacLeish, Owen Marshall, Dyllan McAllister, Emily McBryde, Michael Mize, Daisy Montgomery, Bryanna Morrell, Chance Nelson, Chase Oberg, Luke Peay, Ryan Powell, Benjamin Rice, Kelsy Sink, William Sluss, Mikayla Stiltner, Alexander Strickler, Colin Tickner, Caleb VanBuren, Andrea Vasquez, Isaac Vasquez, Zane Weidman, Angela Wenk, Shiloh Whitley

 

LORD BOTETOURT
A HONOR ROLL

SENIORS: Savannah Amos, Caleb Beckner, Kaitlyn Benois, Erin Bohannon, Kensley Bullins, Reagan Bullins, Kristopher Call, Emily D’Arpa, Jacob Davidick, Kaitlyn Deeter, Shawn DiRocco, Kaelyn Dooley, Jake DuVall, Christopher Fechisin, Kyndall Fitzgerald, Joshua Grimshaw, Benton Hunsicker, Sarah Hutchins, Jasmine King, Cassandra Kuhn, Gordon LaPradd, Samuel Lavinder, Hannah Leonard, Kendall Lythgoe, Garrison Mayo, Clark Moeller, Jenna Mueller, Paige Overbay, Erin Oyler, Malia Parkhurst, Mark Peeters, Grace Pfleger, Mark Pfleger, Ashley Phoenix, Kourtney Poff, Madison Poole, Devin Rantz, Morgan Ratcliffe, Garrett Reese, Bailee Richmond, Ren Robinson, Hailey Rochay, Theresa Seibel, Amber St.Clair, Jacob Steffey, Tyler White, Kaitlyn Whittaker, Lindsay Woldman, Henry Wray, Marina Wray, Amanda Wright

JUNIORS: Katherine Anaya, Olivia Beckner, Alexis Borovich, Madison Bowen, James Brannen, Shae Bryant, Jack Buchanan, Justin Bui, Max Burke, Caroline Claud, Makenzie Collins, Kyle Coombe, Alison Crawford, Dylan Crawford, Corey Criner, William Davis, William Duke, Christopher DuVall, Carlton Emerson, Jacey Estep, Maty Fedor, Brady Firestone, Quentin Ford, Caleb Franklin, Tabitha Gibson, Tessa Goad, Martha Guffey, Hunter Harless, Sydney Harris, Connor Hayes, Jason Henderson, Ethan Hogan, Jenna Holcomb, Clara Keeley, Alexander Keyes, Bradley King, Alexis Lubosch, Evan Maxey, Tori McLaughlin, Blake Myers, Lucas Nackley, Gavin Oxley, Greysan Palmer, Dylan Parker, Maria Parnell, Riley Sartorius, Kaelyn Sebestin, Claire Seibel, Ethan Stickler, Courtney Stultz, Erin Taylor, Owen Turner, Lara Veldman, Ryan Wilson, Ashlyn Wolfe, Shane Wolford, Jennifer Wood, William Logan Wood, Alyssa Woodward, Luke Young

SOPHOMORES: Lauren Adkins, Jenna Alam, Katelyn Arney, Jared Arnholt, Ashlee Barnett, Sophia Barranco, Alexis Bierce, Autumn Bonhotel, Mitchell Brewster, Abigail Broughton, Aaron Burns, Haley Caldwell, Molly Cothran, Alexandria Craighead, Jacob Cromer, Devin Dent, Jacob Dewease, Adam Eller, Grayson Evans, Collin Ewers, Lauren-Camille Foutz, Dylan Fralin, Haley Gillespie, Nikhil Hajra, Emma Hall, Jesse Hanson, Hannah Harris, Parker Heptinstall, Erin Kline, Brooke Kreider, Sarah Latino, Zoe Lauridsen, Kendall Lucas, Thomas Malue, Tabitha Martin, William Martin, Caroline McCabe, Abigail Miles, Heather Moeller, Madelyn Montgomery, Emily Morejon, Kayla Murrell, Marlee Newsome, Taylor Overstreet, Kyle Peters, Bayley Riddleberger, Sydney Robinson, Tristan Robinson, Ariana Rochay, Anna Rosenberger, Anna Scott, Brooklyn Shelton, Matthew Smith, Noah Smith, Brooke Snyder, Ryan Spangler, Kaitlyn Spears, Kara Spears, Mason Spillman, Yasmin Sykes, Makenzie Thacker, Madison Treat, Cameron Turney, Luke Wallace, Damion West, Gwineth Willie, Jonathan Wood, Lauren Young

FRESHMAN: Holly Acker, Alyssa Brader, Tessa Brain, Ashlyn Cadenhead, Carson Cook, Sarah Crane, Steven Dalton, Joshua Deeter, Hannah Deter, Hannah Duke, Ashlyn Dull, Ashby Dunbar, Jessica DuVall, Evan Eller, Natalie Emerson, Sabrina Engleman, Caleb Forrester, Regan Goodman, Sarah Graham, Zamya Graham, Kiah Hall, Jordyn Harris, Katelyn Harris, Alexis Haston, Cody Hatter, Alex Hawkins, Brooke Heptinstall, Lauren Hoffman, Logan Hollandsworth, Rebekah Honaker, Blair Hoops, Baylee Howell, Jeremiah Isaacs, Samuel Jamison, Martha Keely, Jordyn Kepler, Lily Kinman, Anna Kryder, Megan Metheny, Katherine Mitkos, Autumn Norris, Allyson Norwinski, Logan Olson, Emily Overbay, Madison Oxley, Madeleine Parker, Amy Parris, Michael Pigeon, Mary-Randall Plunkett, Kylie Poff, Taylor Poff, Lauren Rakes, Jessica Rhea, Ryan Rigatti, James-Ryan Salvi, Alysia Sanchez-Huerta, Faith Settle, Leah Shumate, Melina Smith, Shanelle Smith, Abigail Stinnett, Miette Veldman, Brianna Warman, Carly Webster, Ethan Webster, Meredith Wells, Desirhea West, Rachel Williams, Ashlee Woldman

A-B HONOR ROLL

SENIORS: Amber Alam, Laura Anderson, Hannah Bane, Mya Bishop, Catherine Booth, Jacob Bryant, Aija Cable, Taylor Carr, Hallie Catron, Emma Coman, Courtney Cox, Danielle Crouse, Samuel Curtis, Bryton Dalglish, Mercedes Edwards, Chelsee Elmore, Cameron Foutz, Harlee Fuhrman, Hannah Gibson, James Graham, Samantha Graham, Tiffany Green, Andrew Gross, Shane Gusler, Corey Hackett, Kevin Haley, Mackenzie Hamby, Enna Hasanbasic, Cody Hassell, Joseph Hawkins, Alexia Heck, Tyler Hodnett, Julia Humphreys, Colby Johnson, Cooper Johnson, Edith Keely, David Kreyling, Madison Lantz, Hannah Lipes, Carmen Lumsden, Brittany Lyle, Tyler Mann, Matthew Manos, Cheyenne Mason, Emily McClellan, Eric McIntyre, Delanie McKeel, Riley Meador III, Joshua Mitchell, Timothy Morejon, Aliyah Murrell, Mackenzie Oesterreich, Christian Orange, Madison Overstreet, Morgan Oyler, Rachel Parker, Abigail Pearl, Savannah Pugh, Bailey Quarles, Margaret Quarles, Cabell Rakes, Jackson Reynolds, Caitlyn Russell, Margaret Scott, Isabelle Smith, Zackary Smith, Martin Squier, Ashley Stevens, Carie Sutliff, Maranda Switzer, Erik Swortzel, Kory Thomas, Cole Tomlin, Taylor Treadway, John Turner V, Maci Yarborough, Ethan Young, Michael Zeidan

JUNIORS: Tyler Austin, Benjamin Blanchard, Cora Blom, Emma Blugerman, Lauren Boone, Lindsay Boone, Jacob Booth, Allynna Conner, Cassidy Cormany, Easton Cox, Reagan Crockett, Savannah Day, James DeHart, Cameron Diggs, Charles Dooley, David Doyle, Emily Dressler, Hayley Dunn, Taylor Duran, Kylei Edwards, Hannah Elias, Sage English, Katherine Farris, Spencer Ferrell, Eric Filer, Heather Finley, Benjamin Ford, Nicholas Francis, Nathan Frate, Narissa Gibson, Miguel Gonzalez, Bryson Gray, Justin Green, Evan Grey, Mikayla Grooms, Bryce Hall, Matthew Henninger, William Hickman, McKinzee Hoose, Noah Jarrett, Dylan Jenkins, Jacob Jones, Patrick Kepler, Sidney Keyes, Karlee Kirtley, Trevor Landes, Lillie Lawson, Rebecca Lawson, William Leonard, Mary Leweke, Dylan Maclachlan, Hannah Martin, Kenneth Martin, William Meador, Rachael Miller, Kyra Mitchell, Emily Moran, Lindsey Mossor, Hannah Mundy, Carson Newton, Alena Overstreet, Noah Overstreet, Samuel Pearl, Daniel Peters, Emilie Pfeifer, Zachary Pinkham, Samantha Queen, Sydney Rakes, Seth Renaud, Matthew Ruhlman, Bryson Sanchez-Huerta, Kayleigh Shafer, Sarah Slusher, Daphne Spangler, Grace Spangler, Madelyn St. Clair, Garrett Stewart, Logan Sutliff, Dustin Switzer, Adrian Taylor, Dominick Thomas, Kimberly Tran, Emily VanOstrand, Benjamin Vess, Tyler Waddell, Sommer Windle, Cameron Zerrilla

SOPHOMORES: Sydney Anderson, Zachary Andrews, Jonothan Ballard, Hannah Brewster, Jacob Brown, Ryan Brown, Emily Bruno, Seth Cahill, Jacob Chandler, Sharon Cheatham, Celeste Clinebell, Seth Colegrove, Scottie Cook, John Davidick, Jakeb Deaner, Madeline Deskins, Ryan Dowdy, Blaine Eisner, Alexis Ellis, Jacob Elmore, Lain Erskine, Cassie Frantz, Mackenzie Gilkeson, Jonathan Girard, Samantha Gravette, James Grimshaw, Josiah Grooten, Brandon Hale, Alan Henchel, Bryce Herbst, Brock Holland, Archer Jones, Jessica Lancenese, Jacob Leonard, Terry Lively, Blake Markvart, Carlissa Martin, Antonio Mayo, Michael McCoy, Mikayla Micek, Noah Moore, Haley Mundy, Ciara Nicholson, Kayla Olson, Kayla Overstreet, Adam Parris, Bridget Peeters, Brett Pennington, Terrance Phillips, Dennis Pinion, Roderick Plenge, Hunter Poff, Olivia Polumbo, Allison Price, Hannah Quinn, Brenden Ratcliffe, Camden Reed, Catherine Reinard, Rodney Rhodes, Jerry Rice III, Halla Roberts, George Rucker, Hunter Sell, Caleb Shaver, Averie Stevens, Margaret Stickler, Zachary Thornhill, Kasey Trapuzzano, Ramsey Vassar, Brian Watts, Abby Whitlock, Todd Wiley, Hunter Williams, Michael Williamson, Ashley Wilson, Aaron Workowski

FRESHMAN: Raevin Adams, Katelyn Adkins, Ruth Aguirre-Lara, Bryan Atkinson, Abigail Austin, Kloe Bacon, Maegan Barnes, Brendan Bell, Essence Bowles, Megan Bowling, Emma Bradbury, Olivia Bray, Braden Breese, Dalton Breese, Zeniyah Brown, Cody Camper, Leah Carlton, Destiny Cash, Ryanna Clark, Carly Crawford, Grace Crawford, Erika Cundiff, Brooke Denham, Madison Denham, Mary Dorra, Spenser Eason, Cameron Edmondson, Cassie Feltis, Hunter Fender, Maddisson Flinchum, Kaylie Ford, Cameron Fralin, Tyler Graham, Madison Gunter, Elena Hall, Peyton Haston, Elise Hawkins, Bradlee Henson, McKayla Hoke, Deven Holt, John Hurley, Heather Johnson, Crews Jones, Taylia Jones, Taylor Jones, Brooke Kelly, Tanner Ketron, Coby Kingery, Peyton Kissner, Garrett Layman, Zander LeNoir, Karley Lewis, Hannah Martin, Raegan Mauck, Lennon McAllister, Mikayla McCray, Braedon Melki, Ryann Miller, Draven Montague, Nathan Moore, Todd Moore, Michael Morrison, Thomas Mougin, Andrew Nagy, Mattison Orange, Megan Oyler, Brianna Paivanas, Logan Patterson, Rachel Phillips, Tiffany Pickle, Allie Plenge, Hunter Ponce, Sierra Ray, Micah Rich, Jeanna Saunders, James Schaal, Andrew Seibel, Savannah Shearer, Madison Sloan, Maya Smith, Abigail Spence, Morgan Stafford, Lauren Steele, Robert Stevens, Austin Switzer, Madalyn Terry, Kaitlynn Tucker, Bryan Wall, Madison Wallace, Daniel Webb, Taylor Wood, Alexander Wright