Botetourt County high schools released the following honor rolls for the third nine-weeks:

JAMES RIVER

A HONOR ROLL

SENIORS: Delaney Alls, Kylie Angel, Brittany Ardery, Dalton Bellamy, Alyssa Brion, Ashley Denney, Madison Elliott, Sydney Gordon, Blair Grim, Shaun Hammond, Luke Harman, Hollie Hill, Landen Horton, Benjamin Johnson, Sarah Jones, James Leftwich, Joeli Martin, Austin Metz, Tyler Mundy, Phoenix O’Neil, Lauren Ogle, Karli Schott, Mason Sowers, Taylor Stevens, Lacey Vaught, Logan Vinson

JUNIORS: Olivia Baker, Tyler Brown, Kristen Dyer, Marissa Falls, Brycen Ford, William Fowler, Olivia Gilliam, Cameron Hall, Kyle Hayslett, Trenton Lester, Tara Malloy, Luke Martin, Audrey Nester, Benjamin Peterson, Tyller Roney, Dalton Simmons, Montana Snavely, Josie Spangler, Bradford Stephenson, Meagan Thornhill, Erik Tolley, Abigale Wentworth, Lindsey Wiegand

SOPHOMORES: Melina Allison, Brianna Baldwin, MacKenzie Blake, Fallon Bursey, Emma Butler, Zacary Cahoon, Lillian Clevenger, River Clonch, Christopher DeHaven, Shane Edmonds, Rachel Epperly, John Etzler, Jonathan Harris, Megan Hill, Daniel Holter, Logan Honts, Olivia Hoye, Lianna Janney, Tessa Jones, Hayden Kay, Kaitlyn Keith, Josey Lackey, Bailey Marshall, Alyson McCullough, Rachel Moore, Nicholas Nicely, Owen Perdue, Jessica Rocha, Tyler St. Clair, Nicholas Tucker, Kyle Upson, Karl Voight, Landyn White, Ethan Whitt, Katelyn Wiley, Hannah Wright

FRESHMEN: Kevin Austin, Jacob Berry, Adaline Bisese, Jonathan Church, Megan Cox, Kjersten DeHaven, Kaylene Elliott, Bethany Flint, Jacob Fowler, Lauren Fox, Caroline Gross, Owen Krisnitski, Thomas Laughridge, Grace Lawson, Iain MacFarlane, Owen Marshall, Matthew Martin, Dyllan McAllister, Daisy Montgomery, Grace Montgomery, Brooke Moran, Olivia Murry, Autumn Nester, Benjamin Rice, Krista Ronk, Mackenzie Seebo, Hunter Sluss, Mikayla Stiltner, Kara Surgeon, Kevin Theimer, Andrea Vasquez, Jack Voight, Kelsey Williamson, Gabriel Worsley

A-B HONOR ROLL

SENIORS: Hope Aaron, Elijah Austin, Forest Austin, Morgan Barber, Shareika Begley, Corbin Brinkley, Nathaniel Brinkley, Jacob Brown, Bethany Chesnut, Jacob Crawford, Madeline Cummings, Sean DeHaven, Emily Faust, Davis Fenster, Noah Gilliam, Jessica Gross, Eva Grumbine, Rebecca Hall, Andrew Harless, Sarah Harris, Rebecca Harrison, Taylor Hart, Dakota Hill, Kaitlyn Johnson, Riley Marshall, Madison McDaniel, Glenn Murray, Jordan Murray, Hannah Nelms, Virginia Peay, Jonathan Perry, Olivia Simmons, Dylan Snead, Brooke Spangler, Taylore Sydnor, Kathryn Upson, William West, Benjamin Woody, Donta Wright

JUNIORS: Marcella Allison, Alicia Austin, Jack Bailey, Hunter Bolton, Joshua Bryant, Darious Cheatwood, Melaina Church, Nicholas Dreyfus, Brianna Dunbar, Brooklyn Ford, Jacob Hill, Jarrod Hix, Austin Jackson, Hannah Jordan, Rachel Kickuth, Tyler Lester, Kaitlyn McClung, Tyler Meadows, Mark Patterson, Noel Preece, Benjamin Rakes, Kaitlyn Rakes, Emily Ross, Brant Ryan, Makayla Saville, Susan Schulz, Kaitlin Simmons, Morgan Stevens, Lydia Sydnor, Skyler Taube, Michael Taylor, Kyle Tolley, Amelia Westland, Dominique White, Kerrie Wiley, Thomas Wilhelm, Jacob Winfield

SOPHOMORES: Jeremiah Albert, Catherine Amos, Erin Betz, Brandon Bolton, Allison Bora, Jeffrey Bower, Dean Bridges, Morgan Bryan, Matthew Cahoon, Cassidy Campbell, Cory Carson, Dustyn Cash, Katelin Crawford, Brianna Deisher, Logan Dressler, Erica Dunbar, Grace Dye, Anthony Etzler, Halee Guentzel, Jeffrey Haga, Ian Hester, Nicholas Hickman, Jack Hutchens, Ethan Johnson, Isaac Krepps, Sarah Lam, Cody Liptrap, Jackson Mabe, Wyatt Mabe, Trinity Martin, Stephen Mays, Randall McGee, Andrew McGrath, Anastasia Meadows, Evelyn Melvin, Sydney Newcomb, Zachary Noel, Colleen Peery, Erin Peery, Benjamin Peters, Elizabeth Rice, Anna Schroeder, Emily Sink, Hannah Slusser, Madeline Smith, Zachary Spickard, Jessica Wilhelm

FRESHMEN: Cole Barger, Emily Barnes, Morgan Bratton, Caleb Bryant, Ethan Bryant, Jared Campbell, Logan Craft, Blake Curtis, Sierra Dean, Lily Dorsett, Cheyanne Forson, Courtney Harless, Tyler Humphreys, Kyla Jamison, Jeremiah Johnson, Forest Kay, Mia Key Thomas, Gabriella Layne, Jessica Link, Lakota Lucado, Andrew Lucas, Michael Mize, McKenzie Moore, Bryanna Morrell, Chance Nelson, Andrew Newcomb, Luke Peay, Mackenzie Post, Ryan Powell, Ryan Pugh, Ethan Sandidge, Caleb Shipwash, Kelsy Sink, William Sluss, Cade Stanley, Alexander Strickler, Colin Tickner, Isaac Vasquez, Zane Weidman, Angela Wenk, Anne-Michael Westland, Shiloh Whitley

Lord Botetourt High School

A Honor Roll

Seniors: Caleb Beckner, Kaitlyn Benois, Erin Bohannon, Kensley Bullins, Reagan Bullins, Kristopher Call, Samuel Curtis, Emily D’Arpa, Bryton Dalglish, Kaitlyn Deeter, Shawn DiRocco, Kaelyn Dooley, Jake DuVall, Christopher Fechisin, Cameron Foutz, Tiffany Green, Joshua Grimshaw, Kevin Haley, Devon Holley, Julia Humphreys, Benton Hunsicker, Jasmine King, David Kreyling, Cassandra Kuhn, Gordon LaPradd, Samuel Lavinder, Hannah Leonard, Garrison Mayo, Emily McClellan, Delanie McKeel, Jenna Mueller, Paige Overbay, Erin Oyler, Morgan Oyler, Malia Parkhurst, Abigail Pearl, Mark Peeters, Ethan Peggins, Grace Pfleger, Mark Pfleger, Ashley Phoenix, Kourtney Poff, Madison Poole, Savannah Pugh, Devin Rantz, Morgan Ratcliffe, Bailee Richmond, Ren Robinson, Hailey Rochay, Theresa Seibel, Zackary Smith, Jacob Steffey, Ashley Stevens, Carie Sutliff, Cole Tomlin, John Turner V, Tyler White, Kaitlyn Whittaker, Lindsay Woldman, Henry Wray, Marina Wray, Amanda Wright

JUNIORS: Katherine Anaya, Tyler Austin, Olivia Beckner, Cora Blom, Kelly Bobay, Lauren Boone, Shae Bryant, Jack Buchanan, Max Burke, Makenzie Collins, Allynna Conner, Kyle Coombe, Cassidy Cormany, William Davis, William Duke, Christopher DuVall, Hannah Elias, Jacey Estep, Katherine Farris, Maty Fedor, Brady Firestone, Caleb Franklin, Narissa Gibson, Martha Guffey, Hunter Harless, Sydney Harris, Connor Hayes, Jason Henderson, William Hickman, Ethan Hogan, Jenna Holcomb, McKinzee Hoose, Clara Keeley, Bradley King, Maxwell Klimczak, Trevor Landes, Alexis Lubosch, William Meador, Kyra Mitchell, Lindsey Mossor, Lucas Nackley, Greysan Palmer, Dylan Parker, Maria Parnell, Samantha Queen, Riley Sartorius, Claire Seibel, Ethan Stickler, Courtney Stultz, Dustin Switzer, Dominick Thomas, Kimberly Tran, Owen Turner, Lara Veldman, Ryan Wilson, Ashlyn Wolfe, Shane Wolford, Jennifer Wood, Luke Young,

SOPHOMORES: Jenna Alam, Jared Arnholt, Ashlee Barnett, Sophia Barranco, Mitchell Brewster, Abigail Broughton, Aaron Burns, Haley Caldwell, Seth Colegrove, Alexandria Craighead, Jacob Cromer, John Davidick, Devin Dent, Jacob Dewease, Adam Eller, Alexis Ellis, Jacob Elmore, Lain Erskine, Grayson Evans, Collin Ewers, Dylan Fralin, Haley Gillespie, Josiah Grooten, Nikhil Hajra, Brandon Hale, Emma Hall, Jesse Hanson, Hannah Harris, Parker Heptinstall, Archer Jones, Erin Kline, Sarah Latino, Zoe Lauridsen, Terry Lively, Tabitha Martin, William Martin, Abigail Miles, Emily Morejon, Marlee Newsome, Taylor Overstreet, Adam Parris, Bridget Peeters, Kyle Peters, Olivia Polumbo, Jerry Rice III, Sydney Robinson, Ariana Rochay, Anna Rosenberger, George Rucker, Anna Scott, Brooklyn Shelton, Matthew Smith, Ryan Spangler, Kaitlyn Spears, Mason Spillman, Yasmin Sykes, Makenzie Thacker, Madison Treat, Cameron Turney, Luke Wallace, Damion West, Jonathan Wood, Aaron Workowski, Lauren Young,

FRESHMEN: Holly Acker, Kloe Bacon, Brendan Bell, Emma Bradbury, Alyssa Brader, Tessa Brain, Leah Carlton, Destiny Cash, Sarah Crane, Steven Dalton, Joshua Deeter, Hannah Deter, Hannah Duke, Ashby Dunbar, Jessica DuVall, Spenser Eason, Cameron Edmondson, Evan Eller, Natalie Emerson, Sabrina Engleman, Cassie Feltis, Caleb Forrester, Regan Goodman, Elena Hall, Kiah Hall, Jordyn Harris, Katelyn Harris, Alexis Haston, Cody Hatter, Alex Hawkins, Brooke Heptinstall, Lauren Hoffman, Logan Hollandsworth, Blair Hoops, Baylee Howell, Jeremiah Isaacs, Samuel Jamison, Martha Keely, Jordyn Kepler, Lily Kinman, Anna Kryder, Katherine Mitkos, Draven Montague, Nathan Moore, Autumn Norris, Allyson Norwinski, Emily Overbay, Brianna Paivanas, Madeleine Parker, Amy Parris, Michael Pigeon, Taylor Poff, Lauren Rakes, Jessica Rhea, Micah Rich, Ryan Rigatti, James-Ryan Salvi, Alysia Sanchez-Huerta, Andrew Seibel, Faith Settle, Melina Smith, Shanelle Smith, Elizabeth Spencer, Morgan Stafford, Abigail Stinnett, Miette Veldman, Meredith Wells, Desirhea West, Rachel Williams, Ashlee Woldman, ,

A-B Honor Roll

Seniors: Mitchell Adams, Amber Alam, Savannah Amos, Laura Anderson, Hannah Bane, Raven Beckner, Brittany Bennett, Mya Bishop, Grayson Bond, Catherine Booth, Jacob Bryant, LeeAnne Bryant-Doyle, Aija Cable, Taylor Carr, Hallie Catron, Merina Chappel, Emma Coman, Courtney Cox, Danielle Crouse, Jacob Davidick, Mercedes Edwards, Madison Feltis, Kyndall Fitzgerald, Richard Freeman, Harlee Fuhrman, Hailey Gallimore, Hannah Gibson, James Graham, Eric Griffin, Andrew Gross, Shane Gusler, Corey Hackett, Tanner Hall, Enna Hasanbasic, Cody Hassell, Alexia Heck, Tyler Hodnett, Jacob Honaker, Sarah Hutchins, Daniel Imondo, Mary-Hannah Jackson, Nikki Jani, Aaron Jenkins, Blake Johnson, Colby Johnson, Cooper Johnson, Jacob Jones, Edith Keely, Madison Lantz, Hannah Lipes, Carmen Lumsden, Brittany Lyle, Kendall Lythgoe, Tyler Mann, Matthew Manos, Riley Meador III, Joshua Mitchell, Clark Moeller, Mackenzie Oesterreich, Christian Orange, Mikayla Palmer, Rachel Parker, Courtney Prim, Bailey Quarles, Margaret Quarles, Stuart Reavis, Garrett Reese, Jackson Reynolds, Caitlyn Russell, Samuel Scott, Isabelle Smith, Martin Squier, Amber St.Clair, Kaitlin Stultz, Erik Swortzel, Noah Taylor, Kory Thomas, Taylor Treadway, Jarrett Ulrich, Scott Walters Jr., Megan Walton, Angelica Webster, Emma Wiegandt, Ethan Young, Hunter Young, Michael Zeidan,

JUNIORS: Taylor Arthur, Kendall Austin, Linsey Baker, Benjamin Blanchard, Emma Blugerman, Lindsay Boone, Jacob Booth, Alexis Borovich, Cameron Brader, James Brannen, Justin Bui, Nathan Butler, Caroline Claud, Easton Cox, Alison Crawford, Dylan Crawford, Corey Criner, Reagan Crockett, Haley Davis, Savannah Day, James DeHart, Cameron Diggs, Charles Dooley, David Doyle, Emily Dressler, Hayley Dunn, Abby Eggleston, Carlton Emerson, Sage English, Spencer Ferrell, Eric Filer, Benjamin Ford, Quentin Ford, Nicholas Francis, Ryan Gathje, Tabitha Gibson, Tessa Goad, Miguel Gonzalez, Bryson Gray, Justin Green, Mikayla Grooms, Bryce Hall, Zachary Heldreth, Maddison Hill, Catelyn Hoyt, Noah Jarrett, Dylan Jenkins, Jacob Jones, Alexander Keyes, Sidney Keyes, Karlee Kirtley, Lillie Lawson, Rebecca Lawson, Emma Layman, William Leonard, Mary Leweke, Dylan Maclachlan, Hannah Martin, Kenneth Martin, William McAllister, Brandon McDaniel, Tori McLaughlin, Emily Moran, Blake Myers, Carson Newton, Alena Overstreet, Gavin Oxley, Samuel Pearl, Daniel Peters, Cody Polinsky, Sydney Rakes, Kiya Rollins, Matthew Ruhlman, Caleb Sage, Kaelyn Sebestin, Kayleigh Shafer, Sarah Slusher, Daphne Spangler, Grace Spangler, Madelyn St. Clair, Garrett Stewart, Ginger Sullivan, Logan Sutliff, Adrian Taylor, Erin Taylor, Emily VanOstrand, Benjamin Vess, Tyler Waddell, Mitchell Williamson, Sommer Windle, William Logan Wood, Alyssa Woodward,

SOPHOMORES: Samantha Aldrich, Sydney Anderson, Zachary Andrews, Alexis Anthony, Katelyn Arney, Jonothan Ballard, Abraham Barkett, Alexis Bierce, Bryce Blake, Skylar Bocock, Autumn Bonhotel, Gardner Branscom, Hannah Brewster, Jacob Brown, Ryan Brown, Emily Bruno, Dylan Butterworth, Jacob Chandler, Sharon Cheatham, Scottie Cook, Sydney Cooper, Molly Cothran, Katherine Craig, Jakeb Deaner, Madeline Deskins, Ryan Dowdy, Blaine Eisner, Lauren-Camille Foutz, Mackenzie Gilkeson, Jonathan Girard, Samantha Gravette, Seth Harris, Kathryn Harry, Daniel Higgins, Brock Holland, Ashton Huddleston, Brooke Kreider, Jacob Leonard, Kendall Lucas, Madison Maclean, Thomas Malue, Carlissa Martin, MacKenzie Martin, Preston Martin, Antonio Mayo, Caroline McCabe, Liam McCaul, Michael McCoy, Mikayla Micek, Madeline Mitchell, Heather Moeller, Madelyn Montgomery, Noah Moore, Haley Mundy, Kayla Murrell, Ciara Nicholson, Kayla Olson, Kayla Overstreet, Brett Pennington, Terrance Phillips, Dennis Pinion, Roderick Plenge, Hunter Poff, Allison Price, Hannah Quinn, Brenden Ratcliffe, Camden Reed, Catherine Reinard, Rodney Rhodes, Bayley Riddleberger, Dylan Roatenberry, Halla Roberts, Tristan Robinson, Hunter Sell, Caleb Shaver, Noah Shaver, Noah Smith, Brooke Snyder, Kara Spears, Averie Stevens, Margaret Stickler, Elijah Sullivan, Zachary Thornhill, Kathryn Tomlin, Kasey Trapuzzano, Ramsey Vassar, Lori Walls, Brian Watts, Abby Whitlock, Todd Wiley, Hunter Williams, Michael Williamson, Ashley Wilson, Devon Wood, Richard Yowell

FRESHMEN: Raevin Adams, Katelyn Adkins, Bryan Atkinson, Abigail Austin, Emma Bailey, Maegan Barnes, Carleigh Booth, Essence Bowles, Megan Bowling, Olivia Bray, Braden Breese, Dalton Breese, Zeniyah Brown, Ashlyn Cadenhead, Cody Camper, Ryanna Clark, Ethan Clower, Carson Cook, Grace Crawford, Collin Crickenberger, Abigail Crowder, Erika Cundiff, Madison Denham, Mary Dorra, Ashlyn Dull, Hannah Dunbar, Hunter Fender, Hunter Fielder, Maia Folk, Kaylie Ford, Cameron Fralin, Emily Gilmore, Seldon Gilmore, Sarah Graham, Tyler Graham, Zamya Graham, Madison Gunter, Elise Hall, Peyton Haston, Elise Hawkins, Jacob Heck, McKayla Hoke, Deven Holt, Rebekah Honaker, John Hurley, Gabriel Hyler, Crews Jones, Taylia Jones, Taylor Jones, Kaile Judge, Brooke Kelly, Tanner Ketron, Coby Kingery, Peyton Kissner, Garrett Layman, Zander LeNoir, Hannah Martin, Raegan Mauck, Mikayla McCray, Braedon Melki, Megan Metheny, Ryann Miller, Michael Morrison, Thomas Mougin, Andrew Nagy, Megan Odenwelder, Tanner Oedel, Logan Olson, Mattison Orange, Olivia Overstreet, Megan Oyler, Logan Patterson, Jacob Perrine, Rachel Phillips, Allie Plenge, Mary-Randall Plunkett, Kylie Poff, Hunter Ponce, Ryan Ramey, Sierra Ray, James Schaal, Savannah Shearer, Leah Shumate, Madison Sloan, Michael Southerland, Abigail Spence, Christopher St.Clair, Robert Stevens, Lauren Tuck, Kaitlynn Tucker, Hunter Vassar, Bryan Wall, Madison Wallace, Brianna Warman, Carly Webster, Ethan Webster, Kaylee Wilhelm, Taylor Wood, Alexander Wright